Kompozyty drewno-polimer (WPC) to wytłaczana mieszanina mączki drzewnej, polimeru wiążącego (polichlorku winylu) i specjalistycznych dodatków, które chronią gotowe produkty przed środowiskiem zewnętrznym. Produkty WPC są odporne na działanie grzybów, gnicie i nie wymagają dodatkowego przetwarzania. Mają estetyczny wygląd i trwałość bez zmiany podstawowych właściwości przez co najmniej 20 lat.

Produkty wykonane z kompozytu drewno-polimer stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku w Republice Białorusi, ale już dzięki swoim wyróżniającym się cechom mocno ugruntowały swoją pozycję. WPC jako materiał zasługujący na wyjątkowe zaufanie, ma szeroki zakres zastosowania, a mianowicie:

 

Materiał budowlany na place zabaw i do parków rozrywki

 

Renowacja elewacji

 

Materiał budowlany do ogrodzeń i podłóg na tarasach

 

images
Potrzebujesz pomocy lub chcesz zamówić produkt?

Zamów bezpłatną konsultację, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Otrzymaj konsultację

Dlaczego kompozyty?

Odpowiedź jest oczywista: istniejące materiały naturalne i syntetyczne nie mogą już zaspokoić potrzeb współczesności i sprostać wymaganiom czasu. Projektanci, architekci i technolodzy oferują rozwiązania wymagające innowacyjnego podejścia. W związku z tym coraz więcej nowych kompozytów pojawia się na świecie, a narzędzia i sprzęt do wytłaczania są stale ulepszane, co pozwala wszelkim materiałom pokazać tylko najlepsze z nich przy rozwiązywaniu każdego konkretnego zadania.

Ciekawie na tle innych materiałów kompozytowych wygląda kompozyt drewno-polimer. Nie jest to produkt tak elastyczny jak glina, ale ma napradę bardzo wiele zastosowań, więc może być wykorzystywany w wielu różnych branżach. Ostatecznie jednak rozwiązanie znaleziono za pomocą polimerów, a droga do celu – kompozyty drewno-polimer (WPC) – zajęła kilka dziesięcioleci.

Teraz producenci różnych gałęzi przemysłu są w stanie wycisnąć z mieszanki dowolną formę pokruszonego drewna i plastiku. Nowoczesny sprzęt do wytłaczania pozwala osiągnąć taką wydajność, która jest typowa dla konwencjonalnego przemysłu tworzyw sztucznych. Jasne jest, że taki materiał ma właściwości tworzywa sztucznego i drewna. Ponadto możliwe jest dostosowanie stosunku składników: im więcej kompozycji kompozytu dowolnego materiału, tym więcej właściwości tego materiału uzyskuje.

Ten materiał jest bardziej odporny na środowisko, niskie temperatury, bardziej trwały w porównaniu z drewnem i płytami drewnopochodnymi. Jest to bardzo ważne w surowym klimacie większości krajów WNP. Produkcja mebli zewnętrznych z wykorzystaniem WPC (sklepy, balustrady, podłogi itp.) to gwarancja satysfakcji. Ponadto, z zastrzeżeniem pełnego wykorzystania mocy, minimalnych kosztów transportu itp. ceny towarów z WPC nie będą znacznie przekraczać cen towarów zastępczych. Te dwa czynniki z pewnością zapewnią stabilne zapotrzebowanie na kompozyty drewno-polimer i produkty z nich. Wykorzystanie materiału w produkcji mebli umożliwi firmom wytwarzanie produktów wyższej jakości przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanej ceny zakupu. Ponadto, ze względu na zdolność polimerów drewnianych do przyjmowania jakiejkolwiek formy podczas produkcji, producenci mebli mają możliwość szerszego wykorzystania elementów projektu i kreatywnych pomysłów w projektowaniu mebli.

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut